Taśma z napisem do pakowania – jaką wybrać? Przegląd popularnych modeli

Żadnego sprzedawcy nie trzeba przekonywać, że taśma pakowa jest niezbędna przy prowadzeniu takich biznesów, jak sklep stacjonarny, sklep internetowy, hurtownia etc. Podstawową funkcją taśmy jest oczywiście zabezpieczanie zawartości paczki/przesyłki przed uszkodzeniem oraz nieuprawnionym dostępem. Od dawna jednak wykorzystuje się takie taśmy również w formie nośnika elementów identyfikacji wizualnej marki sprzedawcy – przede wszystkim logotypu. Taśma z napisem do pakowania wzmacnia zaufanie do marki biznesowej, podnosi jej prestiż oraz stanowi źródło ważnych informacji dla klienta (np. może zawierać dane kontaktowe). Warto przy tym wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów taśm z napisem do pakowania. W naszym artykule omawiamy te, które zamówisz w tasma-z-nadrukiem24.pl, co powinno Ci ułatwić wybranie odpowiednich produktów na potrzeby Twojego biznesu.

Taśmy pakowe z klejem typu HOT-MELT

Zaczynamy od zdecydowanie najpopularniejszych taśm z napisem do pakowania, które zamówisz w naszej firmie. Klej HOT-MELT, czyli kauczuk syntetyczny, wyróżnia się bardzo dużą siłą klejenia, natomiast jest również dość tani, co oczywiście przekłada się na atrakcyjną cenę gotowych taśm. Głównie dlatego wybiera je około 90% naszych klientów. Trzeba natomiast podkreślić, że za niską ceną nie stoi wcale słaba jakość – takie taśmy z powodzeniem mogą być wykorzystywane do pakowania różnego rodzaju produktów, zapewniając wysoki poziom bezpieczeństwa, a przy tym charakteryzując się uniwersalnością zastosowania.

Taśmy pakowe z klejem typu SOLVENT

Klej SOLVENT powstaje z kauczuku naturalnego, co zapewnia rewelacyjną siłę klejenia. Jeśli więc priorytetem jest dla Ciebie to, aby paczka została perfekcyjnie zabezpieczona przed nieuprawnionym dostępem (po oderwaniu taśmy zawsze zostanie po tym ślad), to zainwestuj właśnie w taśmę z napisem do pakowania na kleju SOLVENT. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że takie taśmy idealnie sprawdzają się do zabezpieczania paczek przewożonych w trudnych warunkach atmosferycznych. Klej SOLVENT jest w pełni odporny na działanie niskiej temperatury oraz wysokiej wilgotności, dlatego możesz wykorzystać te taśmy do pakowania np. mrożonek.

Taśmy foliowe

Przechodzimy do rozróżnienia taśm pakowych ze względu na rodzaj nośnika i zaczynamy od tych zdecydowanie najpopularniejszych, czyli wykonanych na folii (polipropylenie). Takie taśmy można określić jednym słowem: uniwersalność. Sprawdzą się zarówno do standardowego pakowania przesyłek, jak i do bieżącego zabezpieczania towarów, wzmacniania dna kartonów czy pełnienia funkcji informacyjnej. Taśmy foliowe mogą być wykonane z wykorzystaniem obu popularnych rodzajów kleju, czyli HOT-MELT, jak i SOLVENT.

Taśmy PCV

Mamy tutaj do czynienia z taśmami pakowymi, do których produkcji wykorzystuje się klej typu SOLVENT. Można się więc od razu domyślić, że charakteryzują się one bardzo wysoką jakością i świetną siłą klejenia, dlatego są stosowane zawsze wtedy, gdy wymagane jest zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa zawartości paczki. Ważną cechą takich taśm jest również to, że podczas odwijania nie generują nieprzyjemnego dźwięku – są to tzw. taśmy cichoodwijalne. Z tego punktu widzenia doskonale sprawdzają się podczas codziennej pracy w magazynie czy w biurze, szczególnie do pakowania dużej liczby paczek – takie taśmy zdecydowanie poprawią komfort akustyczny w pomieszczeniu i tym samym ograniczą zmęczenie pracowników.

Taśmy papierowe

Papier jest coraz popularniejszym rodzajem nośnika stosowanym do produkcji taśm pakowych. Choć nie budzi skojarzeń z solidnością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, to w rzeczywistości takie taśmy bardzo dobrze nadają się do pakowania paczek, przesyłek etc. Podstawową zaletą taśm papierowych jest znakomita estetyka. Takie taśmy robią bardzo dobre wrażenie, dlatego idealnie korespondują z eleganckim, prestiżowym wizerunek marek odzieżowych, obuwniczych, bieliźnianych, żywnościowych etc. Nie bez znaczenia jest również ekologiczny charakter taśm, które wykonuje się z papieru typu EKO-KRAFT – w 100% biodegradowalnego, a więc praktycznie obojętnego dla środowiska naturalnego. Jest to ważna cecha taśm z punktu widzenia tych marek, które chcą kreować ekologiczny wizerunek i podkreślać swój wkład w poprawę stanu naszej planety, co jest bardzo oczekiwane przez zdecydowaną większość konsumentów. Wiesz już, jakie rodzaje taśm z napisem do pakowania możesz zamówić w tasma-z-nadrukiem24.pl. Jeśli nadal masz wątpliwości, która opcja będzie najlepszym wyborem dla Twojej firmy, to po prostu skontaktuj się z nami – udzielimy Ci fachowych wskazówek.

Pamiętaj również o korzyściach dla firm zaopatrujących się w taśmy pakowe właśnie u nas. Są to przede wszystkim: krótki czas realizacji zamówienia (do 15 dni roboczych liczonych od momentu zatwierdzenia projektu graficznego), dostawa gratis od 360 sztuk, możliwość złożenia małego zamówienia (realizujemy je już od 72 sztuk) oraz darmowe wykonanie projektu graficznego przez nasze studio.

ZAPYTAJ
O WYCENĘ
więcej

PROJEKT
GRATIS

Wyślij nam logo,
zrobimy wizualizację.
To nic nie kosztuje!

PRODUKCJA
DO 15-25 DNI

do 15-25 dni roboczych.
Termin zależy od wybranego
nośnika taśmy

NAKŁAD
OD 72 SZTUK

Wyprodukujemy taśmy specjalnie
dla Ciebie już od 72 sztuk.

DOSTAWA
ZA DARMO

Od 360 szt.