Taśmy firmowe z nadrukiem – 3 kroki do wybrania tych najlepszych

Jeśli miałeś już okazję przeczytać inne poradniki na naszym blogu, to na pewno wiesz, jak dobrym narzędziem marketingowym są taśmy firmowe z nadrukiem. Pełnią one bardzo ważną funkcję wizerunkową, zwiększając rozpoznawalność marki przedsiębiorstwa (np. sklepu internetowego) i robiąc świetne wrażenie na kliencie. Ten efekt będzie możliwy do uzyskania jedynie w sytuacji, gdy zadbasz o odpowiednią jakość oraz atrakcyjność taśm firmowych. Pomożemy Ci wybrać te najlepsze. Do wykonania masz tylko 3 stosunkowo proste kroki, które po kolei omawiamy w naszym poradniku.

Krok 1: wybierz rodzaj taśmy firmowej z nadrukiem

Choć taśmy firmowe z nadrukiem na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, to istnieją między nimi dość istotne różnice. Pierwsza sprowadza się do rodzaju nośnika. Najczęściej będziesz wybierać spośród taśm polipropylenowych (tzw. folia), papierowych oraz PVC (tzw. taśmy cicho odwijane). Trudno jednoznacznie wskazać, która z nich jest lepsza – wiele zależy tutaj od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć.

Taśmy PVC na pewno zapewniają wyższy komfort pracy, co docenią Twoi pracownicy. Te polipropylenowe charakteryzują się najlepszym stosunkiem ceny do trwałości. Z kolei taśmy papierowe z klejem wodnym są nieco mniej popularne , za to bardzo fajnie sprawdzają się w firmach chcących budować wizerunek odpowiedzialnych ekologicznie.

Warto jeszcze wspomnieć o taśmach bawełnianych, które nie są przeznaczone do pakowania, ale do np. wyznaczania stref oraz oczywiście uroczystego przecinania podczas jakichś ważnych uroczystości.  

Kolejną kwestią jest szerokość taśmy. Tę dobieramy pod kątem zastosowania – musisz więc sprawdzić, jakie rodzaje opakowań stosujesz w swoim biznesie. Jeśli są to duże kartony, to lepiej będzie postawić na taśmę o szerokości 72 lub 144 mm. Z kolei taśmy o szerokości np. 48 mm powinny w zupełności wystarczyć do zabezpieczania standardowych opakowań stosowanych np. w sklepach internetowych.

 

Rada

Nie zapominaj również o wybraniu odpowiedniej długości taśmy. Do wyboru masz m.in. warianty 40-, 60- czy 120-metrowe.

Krok 2: wybierz rodzaj kleju

To kolejna sprawa czysto techniczna, ale mająca bardzo duży wpływ na wygodę korzystania z taśmy, a przede wszystkim na jakość zabezpieczenia paczki przeznaczonej dla klienta. To właśnie klej w dużej mierze decyduje o tym, czy zawartość przesyłki będzie dobrze chroniona na czas transportu. Warto więc poświęcić temu zagadnieniu nieco więcej uwagi.

Wyróżniamy kilka rodzajów kleju stosowanego w taśmach firmowych z nadrukiem. Mowa o:

Krok 3: projekt graficzny

Pora przejść do nieco przyjemniejszego etapu wyboru taśmy firmowej z nadrukiem. Jak sama nazwa wskazuje musi się na niej znaleźć jakiś nadruk – i to jest w zasadzie najważniejsza kwestia, nad którą powinieneś się pochylić.

Aby osiągnąć korzyści wizerunkowe wynikające z używania taśm firmowych z nadrukiem, należy zadbać o atrakcyjny wygląd taśmy, ale przede wszystkim o czytelne zaprezentowanie elementów identyfikacji wizualnej marki – najczęściej nazwy oraz logo. To oczywiście wymaga przygotowania odpowiedniego projektu graficznego.

 

Czy wiesz, że…

Zamawiając taśmy firmowe z nadrukiem w naszej firmie projekt graficzny otrzymasz GRATIS? Wystarczy, że wyślesz nam logo marki, a nasze studio graficzne przygotuje efektowną wizualizację.

 

 

Pamiętaj, że to, co zostanie umieszczone na taśmie firmowej z nadrukiem, ma kolosalny wpływ na postrzeganie Twojej marki przez klientów. Właśnie dlatego żadna odpowiedzialna marka nie pozwala sobie na to, aby dostarczać klientom paczki zaklejone zwykłą szarą taśmą – wygląda to mało profesjonalnie.

Design taśmy w dużej mierze decyduje o tym, jak klient będzie odbierać Twoją markę – jako profesjonalną i godną zaufania, czy może amatorską, do natychmiastowego zapomnienia? Wybór powinien być oczywisty.

Dodatkowo na taśmie firmowej z nadrukiem warto umieścić jakieś informacje przydatne dla klienta. Przykładowo: jeśli masz sklep internetowy i wysyłasz zamówienia, to dobrym pomysłem będzie podanie na taśmie bezpośredniego numeru do działu obsługi klienta, pod którym klient może zgłosić np. uszkodzenie przesyłki

ZAPYTAJ
O WYCENĘ
więcej

PROJEKT
GRATIS

Wyślij nam logo,
zrobimy wizualizację.
To nic nie kosztuje!

PRODUKCJA
DO 15-25 DNI

do 15-25 dni roboczych.
Termin zależy od wybranego
nośnika taśmy

NAKŁAD
OD 72 SZTUK

Wyprodukujemy taśmy specjalnie
dla Ciebie już od 72 sztuk.

DOSTAWA
ZA DARMO

Od 360 szt.