Taśmy ostrzegawcze z nadrukiem – wszystko, co musisz wiedzieć o taśmach zabezpieczających

 

Taśmy ostrzegawcze znajdują szerokie zastosowanie w zakresie odgradzania, oznakowywania i zabezpieczania poszczególnych miejsc. Umieszczenie taśmy ostrzegawczej (z nadrukiem lub bez) w wielu aspektach jest niezbędne z punktu widzenia prawa. Co trzeba wiedzieć o taśmach ostrzegawczych?

 

Dobre taśmy ostrzegawcze najczęściej produkowane są z wysokiej jakości polipropylenu, a ich kolor zależy od przeznaczenia. Organizatorzy eventów oraz firmy potrzebujące taśm oznaczeniowych do odgrodzenia wybranych terenów mogą połączyć funkcje informacyjną z reklamową, marketingową. W przypadku służb taśmy ostrzegawcze muszą spełniać wytyczne prawne. Produkty te kładzione są także na różnego rodzaju podziemnych liniach energetycznych, gazowych, rurach cieków wodnych i wodociągowych. Muszą więc być wyjątkowo wytrzymałe i trwałe.

 

Taśmy ostrzegawcze z nadrukiem i taśmy BHP – rodzaje, zastosowanie i zarezerwowana kolorystyka

 

Produkty oferowane przez taśmy-z-nadrukiem-24 dedykowane są firmom i instytucjom publicznym, które potrzebują sprawdzonych taśm oznaczeniowych. Skutecznie służą do ograniczania dostępu do miejsc niedozwolonych w danym momencie. Ich łatwy montaż na wybranym terenie sprawia, że rozmieszczenie zajmuje zaledwie kilka minut.

Zgodnie z prawem taśmy ostrzegawcze stosowane są również przez służby publiczne – między innymi policję, straż pożarną, pogotowie ratunkowe i gazowe. W tym zakresie bardzo istotna jest kolorystyka taśm ostrzegawczych. Poszczególne podmioty mają obowiązek stosować produkty o wyznaczonych barwach. Podział ten przedstawia się w następujący sposób (najpopularniejsze rodzaje taśm):

 

 

Zabezpieczeniowe taśmy ostrzegawcze z nadrukiem dla organizatorów wydarzeń i nie tylko

 

Współcześnie istnieje wiele okoliczności, w których zachodzi nagła potrzeba odgrodzenia danej części terenu. Bynajmniej nie dotyczy to tylko sytuacji awaryjnych, wypadków czy firm budowlanych robiących wykopy.

Doskonałym tego przykładem są firmy zajmujące się organizacją wydarzeń – agencje eventowe. Z taśm ostrzegawczych powszechnie korzystają również organizatorzy atrakcji sportowych, np. maratonów czy wyścigów kolarskich. Różnego rodzaju pikniki, koncerty czy nawet prezentacje aut w galeriach handlowych – wszystkie te czynności zazwyczaj wymagają użycia dobrej jakości taśm sygnalizacyjnych.

Spośród wszystkich wariantów kolorystycznych do najpopularniejszych barw taśm oznaczeniowych należą mieszane – biało-czerwone i żółto-czarne taśmy ostrzegawcze. Są one bowiem stosunkowo łatwo dostrzegalne, skutecznie przykuwają uwagę zgromadzonych w danym miejscu ludzi. Należy pamiętać, że produkty te, zwane także jako taśmy ostrzegawcze BHP, służą do oznaczania powierzchni naziemnych i tworzenia korytarzy przejść. Zastosowanie taśm jest naprawdę ogromne i niezwykle zróżnicowane. Bardzo wiele prywatnych przedsiębiorstw wykorzystuje taśmy do celów związanych z prowadzoną działalnością.

 

Taśmy ostrzegawcze – parametry produktów, które nie zawiodą

 

Prezentowane produkty występują w różnych wariantach w zakresie kolorystyki i wymiarów (długość, szerokość). Produkowane są z folii polietylenowej (oznaczenie przemysłowe – PE).

Stając przed wyborem producenta taśm ostrzegawczych, należy zwrócić uwagę na jakość produktów. Na tej płaszczyźnie ogromne znaczenie ma sposób barwienia taśm. W przypadku produktów kilkubarwnych zazwyczaj druk nakładany jest na gotowe już taśmy. Korzystając z naszej oferty taśmy-z-nadrukiem-24, otrzymujesz możliwość zamówienia indywidualnej taśmy (wszystkie barwy ze skali PANTONE) – złożonej z jednego lub dwóch kolorów. Co więcej, nasze taśmy są barwione żywymi kolorami, dzięki czemu charakteryzują się atrakcyjnym, delikatnie perłowym połyskiem.

Już teraz wybierz najwyższej jakości oznaczeniowe taśmy z nadrukiem – zapraszamy do kontaktu!

ZAPYTAJ
O WYCENĘ
więcej

PROJEKT
GRATIS

Wyślij nam logo,
zrobimy wizualizację.
To nic nie kosztuje!

PRODUKCJA
DO 15-25 DNI

do 15-25 dni roboczych.
Termin zależy od wybranego
nośnika taśmy

NAKŁAD
OD 72 SZTUK

Wyprodukujemy taśmy specjalnie
dla Ciebie już od 72 sztuk.

DOSTAWA
ZA DARMO

Od 360 szt.