Taśmy ostrzegawcze z nadrukiem – wszystko, co musisz wiedzieć o taśmach zabezpieczających

 

Taśmy ostrzegawcze znajdują szerokie zastosowanie w zakresie odgradzania, oznakowywania i zabezpieczania poszczególnych miejsc. Umieszczenie taśmy ostrzegawczej (z nadrukiem lub bez) w wielu aspektach jest niezbędne z punktu widzenia prawa. Co trzeba wiedzieć o taśmach ostrzegawczych?

 

Dobre taśmy ostrzegawcze najczęściej produkowane są z wysokiej jakości polipropylenu, a ich kolor zależy od przeznaczenia. Organizatorzy eventów oraz firmy potrzebujące taśm oznaczeniowych do odgrodzenia wybranych terenów mogą połączyć funkcje informacyjną z reklamową, marketingową. W przypadku służb taśmy ostrzegawcze muszą spełniać wytyczne prawne. Produkty te kładzione są także na różnego rodzaju podziemnych liniach energetycznych, gazowych, rurach cieków wodnych i wodociągowych. Muszą więc być wyjątkowo wytrzymałe i trwałe.

 

Taśmy ostrzegawcze z nadrukiem i taśmy BHP – rodzaje, zastosowanie i zarezerwowana kolorystyka

 

Produkty oferowane przez taśmy-z-nadrukiem-24 dedykowane są firmom i instytucjom publicznym, które potrzebują sprawdzonych taśm oznaczeniowych. Skutecznie służą do ograniczania dostępu do miejsc niedozwolonych w danym momencie. Ich łatwy montaż na wybranym terenie sprawia, że rozmieszczenie zajmuje zaledwie kilka minut.

Zgodnie z prawem taśmy ostrzegawcze stosowane są również przez służby publiczne – między innymi policję, straż pożarną, pogotowie ratunkowe i gazowe. W tym zakresie bardzo istotna jest kolorystyka taśm ostrzegawczych. Poszczególne podmioty mają obowiązek stosować produkty o wyznaczonych barwach. Podział ten przedstawia się w następujący sposób (najpopularniejsze rodzaje taśm):

 

 

Zabezpieczeniowe taśmy ostrzegawcze z nadrukiem dla organizatorów wydarzeń i nie tylko

 

Współcześnie istnieje wiele okoliczności, w których zachodzi nagła potrzeba odgrodzenia danej części terenu. Bynajmniej nie dotyczy to tylko sytuacji awaryjnych, wypadków czy firm budowlanych robiących wykopy.

Doskonałym tego przykładem są firmy zajmujące się organizacją wydarzeń – agencje eventowe. Z taśm ostrzegawczych powszechnie korzystają również organizatorzy atrakcji sportowych, np. maratonów czy wyścigów kolarskich. Różnego rodzaju pikniki, koncerty czy nawet prezentacje aut w galeriach handlowych – wszystkie te czynności zazwyczaj wymagają użycia dobrej jakości taśm sygnalizacyjnych.

Spośród wszystkich wariantów kolorystycznych do najpopularniejszych barw taśm oznaczeniowych należą mieszane – biało-czerwone i żółto-czarne taśmy ostrzegawcze. Są one bowiem stosunkowo łatwo dostrzegalne, skutecznie przykuwają uwagę zgromadzonych w danym miejscu ludzi. Należy pamiętać, że produkty te, zwane także jako taśmy ostrzegawcze BHP, służą do oznaczania powierzchni naziemnych i tworzenia korytarzy przejść. Zastosowanie taśm jest naprawdę ogromne i niezwykle zróżnicowane. Bardzo wiele prywatnych przedsiębiorstw wykorzystuje taśmy do celów związanych z prowadzoną działalnością.

 

Taśmy ostrzegawcze – parametry produktów, które nie zawiodą

 

Prezentowane produkty występują w różnych wariantach w zakresie kolorystyki i wymiarów (długość, szerokość). Produkowane są z folii polietylenowej (oznaczenie przemysłowe – PE).

Stając przed wyborem producenta taśm ostrzegawczych, należy zwrócić uwagę na jakość produktów. Na tej płaszczyźnie ogromne znaczenie ma sposób barwienia taśm. W przypadku produktów kilkubarwnych zazwyczaj druk nakładany jest na gotowe już taśmy. Korzystając z naszej oferty taśmy-z-nadrukiem-24, otrzymujesz możliwość zamówienia indywidualnej taśmy (wszystkie barwy ze skali PANTONE) – złożonej z jednego lub dwóch kolorów. Co więcej, nasze taśmy są barwione żywymi kolorami, dzięki czemu charakteryzują się atrakcyjnym, delikatnie perłowym połyskiem.

Już teraz wybierz najwyższej jakości oznaczeniowe taśmy z nadrukiem – zapraszamy do kontaktu!

ZAPYTAJ
O WYCENĘ
więcej

PROJEKT
GRATIS

Wyślij nam logo,
zrobimy wizualizację.
To nic nie kosztuje!

PRODUKCJA
DO 25 DNI

do 25 dni roboczych
od momentu
akceptacji projektu.

NAKŁAD
OD 72 SZTUK

Wyprodukujemy taśmy specjalnie
dla Ciebie już od 72 sztuk.

DOSTAWA
ZA DARMO

Od 360 szt.