Taśmy pakowe z nadrukiem: masz co najmniej 5 powodów, aby w nie zainwestować

Prowadząc biznes, niezależnie w jakiej branży, doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o profesjonalny i atrakcyjny dla klienta wizerunek. W komunikacji z konsumentami liczą się nawet najdrobniejsze detale. Warto na każdym kroku dbać o efektowną prezentację elementów identyfikacji wizualnej marki, dzięki czemu odbiorca produktu dobrze ją zapamięta i będzie mieć z nią pozytywne skojarzenia. W to marketingowe abecadło doskonale wpisują się taśmy pakowe z nadrukiem, które zamówisz w naszej firmie. Taśmy klejące z logo są świetnym sposobem na uatrakcyjnienie na przykład przesyłki ze sklepu internetowego czy opakowania dowolnego produktu. Jeśli nadal nie masz co do tego przekonania, przeczytaj nasz poradnik. Podajemy w nim 5 mocnych powodów, dla których warto zainwestować w taśmy pakowe z nadrukiem.

1. Walory praktyczne.

Zaczniemy od najbardziej oczywistej korzyści z posiadania własnych taśm do pakowania z nadrukiem. Załóżmy, że prowadzisz sklep wysyłkowy. Doskonale zdajesz sobie sprawę, jak wiele czasu i wysiłku pochłania zabezpieczenie paczek, w tym ich precyzyjne oklejenie, gwarantujące brak dostępu dla osób postronnych. Zwykłe taśmy klejące, choć oczywiście mogą spełnić swoją funkcję, są mało wygodne w użytku i istotnie wydłużają proces pakowania.

Oferowane przez nas taśmy pakowe z nadrukiem są dostępne w wariancie cichego odwijania (co Ty lub Twoi pracownicy docenicie szczególnie po całym dniu przygotowywania paczek) oraz występują w różnych szerokościach, co bardzo ułatwia dobranie taśmy do konkretnego opakowania. Na naszych produktach po prostu bardzo dobrze się pracuje.

2. Solidne zabezpieczenie paczki.

Twoi klienci oczekują, że towar dotrze do nich w całości i będzie estetycznie oraz solidnie zapakowany. Zwróć uwagę, że praktycznie wszystkie platformy zakupowe online, na czele z Allegro, pozwalają dziś ocenić sprzedawcę również pod kątem jakości zabezpieczenia przesyłki. Nasze taśmy pakowe z nadrukiem dają Ci pod tym względem duże poczucie komfortu, ponieważ w pierwszej kolejności zadbaliśmy o ich jakość.

Do wyboru masz taśmę z logo na bazie kleju hot-melt (syntetyczny kauczuk), która stanowi idealny wybór w relacji ceny do jakości klejenia, jak również wersję na bazie kleju Solvent (mocny kauczuk naturalny), czyli taśmę z nadrukiem o bardzo dobrych właściwościach klejących niezależnie od temperatury. Zabezpieczając paczki przy pomocy naszych taśm od razu komunikujesz klientowi, że zależy Ci na jego satysfakcji, że dbasz o detale, że przykładasz wielką wagę do bezpieczeństwa przesyłek i jakości pakowania. To wyróżni Cię na tle konkurencji.

3. Taśmy pakowe z nadrukiem to element wspierający wizerunek marki.

Pojęcie „marki” i dbania o jej rozpoznawalność oraz wiarygodny wizerunek powinno być priorytetem dla każdego przedsiębiorcy. To nie jest nasza opinia – wynika to z obserwacji rynku i działań podejmowanych przez największe firmy na świecie. Wszystkie one sumiennie dbają o własne marki, również na tym wydawałoby się mało istotnym poziomie. Nieprzypadkowo taśmy pakowe z nadrukiem zamawiają u nas czołowi przedstawiciele swoich branż, a z przykładami możesz się zapoznać TUTAJ.

Zawsze zachęcamy, aby postawić się w sytuacji klienta, który otrzymuje zapakowany produkt. Może to być cokolwiek: części samochodowe, wymarzona przez dziecko zabawka, zestaw artykułów piśmienniczych czy kubki reklamowe. Otrzymując taki pakunek zabezpieczony taśmą z logo producenta czy dystrybutora konsument od razu ma poczucie, że nawiązał współpracę z profesjonalistami. To pozytywnie wpływa na jego doświadczenie zakupowe i może przełożyć się na wzrost zaufania do marki, a tym samym podtrzymanie z nią relacji także w przyszłości.  

4. Estetyka

Chyba każdemu zdarzyło się otrzymać niedbale zapakowaną paczkę, którą trudno było rozpakować – kończyło się na nerwowym rozrywaniu kartonu i cięciu stosów folii nożem. To nie tylko grozi uszkodzeniem zawartości, ale także niezbyt dobrze świadczy o sprzedawcy czy producencie. Jednocześnie chaotyczna metoda pakowania paczek niepotrzebnie zabiera czas. Znacznie rozsądniej będzie tutaj wypracować schemat, którego ważnym elementem mogą i powinny być taśmy pakowe z nadrukiem.

Paczka oklejona i zabezpieczona taśmą z logo wygląda bardzo estetycznie, jest łatwa do rozpakowania (od razu widać punkty cięcia nożem do papieru), a to również wpływa na pozytywne odczucia konsumenta.

5. Kolejny sposób na zaskoczenie klienta.

Taśmy pakowe z nadrukiem najczęściej prezentują logotyp, nazwę i ewentualnie slogan reklamowy marki, jednak to wcale nie jest jedyne dostępne rozwiązanie. Wiele współpracujących z nami marek zamawia taśmy pakowe z jakimiś kreatywnymi hasłami, które mają wywołać szeroki uśmiech na twarzy odbiorcy paczki. To naprawdę świetny pomysł, aby jeszcze mocniej związać konsumenta z marką wychodząc przed szereg, podejmując niestandardowe działania marketingowe. A to wszystko dzięki – wydawałoby się – zupełnie zwyczajnej taśmie do pakowania.

 

taśmy pakowe z nadrukiem

ZAPYTAJ
O WYCENĘ
więcej

PROJEKT
GRATIS

Wyślij nam logo,
zrobimy wizualizację.
To nic nie kosztuje!

PRODUKCJA
DO 15-25 DNI

do 15-25 dni roboczych.
Termin zależy od wybranego
nośnika taśmy

NAKŁAD
OD 72 SZTUK

Wyprodukujemy taśmy specjalnie
dla Ciebie już od 72 sztuk.

DOSTAWA
ZA DARMO

Od 360 szt.