Taśmy klejące z nadrukiem: prosty sposób na wzmocnienie wizerunku marki z branży e-commerce

Marka to coś takiego, o co walczy większość przedsiębiorców. Każda firma chciałaby mieć brand kojarzący się konsumentom z samymi pozytywnymi rzeczami. Na tym fundamencie można zbudować dochodowy biznes, odporny na kryzysy, wymagający mniejszych inwestycji w marketing i niebiorący udziału w wyścigu na najniższe ceny. Bardzo silne marki sprzedają zawsze, bo konsumenci świetnie je kojarzą, mają do nich sentyment, chcą być ich ambasadorami. Droga do osiągnięcia takiego efektu jest długa, ale zaczyna się zawsze tak samo: od zadbania o wizerunek marki, również na tym zupełnie podstawowym poziomie. Narzędziem, które doskonale się w to wpisuje, są taśmy klejące z nadrukiem. Sprawdź, jak możesz je wykorzystać do wzmocnienia wizerunku swojego brandu z branży e-commerce.

Łatwe dotarcie do świadomości konsumenta

Taśmy klejące z nadrukiem są naturalnym nośnikiem elementów identyfikacji wizualnej marki. Konsument otrzymujący przesyłkę zabezpieczoną taką taśmą nie ma wrażenia, że właśnie ktoś zafundował mu porcję agresywnego marketingu. Dzięki temu chętnie zapozna się z graficzną prezentacją marki: logotypem i kolorystyką. Zwiększa to szansę na to, że marka zostanie przez konsumenta dobrze zapamiętana, co będzie miało wpływ na jego przyszłe decyzje zakupowe.

Największym problemem dla przedsiębiorców z branży e-commerce jest utrzymanie konsumenta. Mnóstwo zakupów online jest dokonywanych nieco przypadkowo, spontanicznie, pod dyktando najkorzystniejszej ceny. Te firmy, które chcą zwiększać sprzedaż, ale jednocześnie nie zamierzają stosować dumpingu cenowego, muszą inwestować w zwiększenie rozpoznawalności swoich marek. Gdy to się uda, dany sklep będzie wybierany przez konsumentów z uwagi na sympatię, dobre skojarzenia i rozpoznawalność, a nie tylko cenę. Jest to cel, do którego powinni dążyć wszyscy przedsiębiorcy działający w branży e-commerce, a środkiem do jego osiągnięcia są właśnie m.in. taśmy klejące z nadrukiem.

Taka taśma daje nam szerokie pole do popisu w zakresie prezentacji elementów identyfikujących markę, przede wszystkim nazwy, sloganu oraz logotypu/sygnetu. Zamawiając je u nas masz możliwość wyboru optymalnej szerokości, co z jednej strony pozwoli dostatecznie dobrze zabezpieczyć paczkę, a z drugiej zapoznać się konsumentowi z „twarzą” marki.

Solidne zapakowanie przesyłki = wzrost zaufania do sprzedawcy

Budowanie marki, a później wzmacnianie jej wizerunku, nie może bazować wyłącznie na działaniach marketingowych. Prędzej czy później wszystko i tak sprowadza się do jakości. Czy Apple byłoby najcenniejszą marką świata, gdyby iPhony czy MacBooki masowo ulegały awariom i nie zaspokajały oczekiwań użytkowników w zakresie funkcjonalności? Oczywiście, że nie.

W tym kontekście również świetnie odnajdują się taśmy klejące z nadrukiem, które umożliwiają bardzo łatwe, szybkie, a co najważniejsze – solidne zapakowanie przesyłki i tym samym zabezpieczenie jej przed uszkodzeniem. Pomyśl, ile razy zdarzyło Ci się otrzymać paczkę ze sklepu internetowego, która była niedbale przygotowana do wysyłki, wyglądała tragicznie, była sklejona zwykłą taśmą, a jedynym wyróżniającym się elementem był list przewozowy? Dobrze zatem wiesz, że takie doświadczenie raczej nie wpłynęło na zwiększenie Twojego zaufania do sprzedawcy. Wątpliwe, że zapamiętałeś, od kogo właściwie kupiłeś daną rzecz.

Taśmy klejące z nadrukiem pozwalają uniknąć podobnego scenariusza. Od razu zdradzają, z jakiego sklepu jest dana przesyłka. Gwarantują solidne zamknięcie paczki, co daje konsumentowi poczucie bezpieczeństwa, a to niezwykle pozytywnie wpływa na jego odbiór marki.

Rada

Taśmy klejące z nadrukiem warto traktować także w charakterze nośnika reklamy firmy. Śmiało można na nich umieścić np. zapowiedź wprowadzenia nowych produktów do oferty czy informację o rabacie na kolejne zakupy – to od razu przyciągnie uwagę konsumenta.

Uatrakcyjnienie wyglądu zwykłej paczki

Oferowane przez nas taśmy klejące z nadrukiem są niezwykle uniwersalne pod względem możliwości dopasowania ich do potrzeb każdego przedsiębiorcy. Na powierzchni taśmy można umieszczać w 100% indywidualne motywy graficzne. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby wyróżnić swoją markę na tle konkurencji z branży e-commerce (a komu na tym nie zależy, prawda?), to niepozorna taśma z nadrukiem zdecydowanie pomoże Ci w osiągnięciu takiej przewagi.

W tym miejscu warto wspomnieć o tym, że taśma klejąca z nadrukiem wcale nie musi być sztampowym nośnikiem tylko podstawowych informacji o marce. Dobrze będzie zastanowić się nad tym, w jaki sposób można wywołać u konsumenta pozytywną reakcję na pierwszy kontakt z paczką. Niezawodnym sposobem zawsze będzie umieszczenie na taśmie jakiegoś kreatywnego projektu graficznego, zabawnego hasła, dającego do myślenia cytatu etc. – oczywiście nie zapominamy o tym, aby forma i przekaz szły w parze z charakterem marki oraz jej grupy docelowej.

Jak widzisz, niepozorne taśmy klejące z nadrukiem naprawdę mają spory potencjał w zakresie budowania i wzmacniania pozytywnego wizerunku marki. Czas najwyższy, abyś to wykorzystał!

ZAPYTAJ
O WYCENĘ
więcej

PROJEKT
GRATIS

Wyślij nam logo,
zrobimy wizualizację.
To nic nie kosztuje!

PRODUKCJA
DO 15-25 DNI

do 15-25 dni roboczych.
Termin zależy od wybranego
nośnika taśmy

NAKŁAD
OD 72 SZTUK

Wyprodukujemy taśmy specjalnie
dla Ciebie już od 72 sztuk.

DOSTAWA
ZA DARMO

Od 360 szt.