Urządzenie do taśmy klejącej - dowiedz się, czym jest dyspenser

Każdy, kto choć raz używał taśmy klejącej doskonale wie, że znalezienie jej początku i odwinięcie bywa bardzo frustrujące. To oczywiste, że profesjonaliści nie mogą sobie na to pozwolić, ponieważ korzystają z taśm przez wiele godzin dziennie – najczęściej do pakowania przesyłek, zabezpieczania towarów na czas transportu czy znakowania produktów w sklepie. W takich zastosowaniach idealnie sprawdza się urządzenie do taśmy klejącej, które nazywamy dyspenserem. Co warto wiedzieć o takim urządzeniu? Gdzie je kupić i dlaczego warto? To wszystko wyjaśniamy już w naszym poradniku.

Dyspenser, czyli co?

Dyspenser to właśnie urządzenie do taśmy klejącej, które konstrukcyjnie jest całkiem proste. Służy ono do szybkiego klejenia kartonów, oklejania paczek czy znakowania towarów przy wykorzystaniu taśmy – wystarczy tylko umieścić ją w urządzeniu i gotowe. Takie rozwiązanie jest standardowo wykorzystywane w:

Jeśli więc masz którykolwiek z tych biznesów, to wiemy już, że dyspenser jest Ci po prostu niezbędny.

Zasada działania dyspensera

Jak już wspomnieliśmy urządzenie do taśmy klejącej nie jest ani trochę skomplikowane. Posiada ostre zęby na wyjściu taśmy, dzięki czemu nie trzeba się już męczyć z odrywaniem kawałków taśmy, przegryzać jej zębami czy prosić drugiej osoby o podanie nożyczek. Klejenie przebiega szybko, łatwo i bez niepotrzebnych nerwów. Co ważne, dyspenser umożliwia przygotowywanie równych odcinków taśmy pakowej, dzięki czemu minimalizujemy jej zużycie, a to w wielu firmach przełoży się na realne ograniczenie kosztów stałych.

Dyspenser jest także wyposażony w plastikową klapkę, która mocno dociska taśmę do powierzchni na przykład kartonu czy paczki, co z kolei zwiększa skuteczność klejenia i daje pewność, że całość jest dobrze zabezpieczona na czas transportu.

Każdy dyspenser posiada wygodny uchwyt w uniwersalnym rozmiarze, który ułatwia kontrolowanie urządzenia do taśmy klejącej i minimalizuje zmęczenie nawet podczas całego dnia pracy. Można zatem zaryzykować stwierdzeniem, że dyspenser jest absolutnie niezbędnym sprzętem tak w firmach handlowych i e-commerce, jak i w biurach, magazynach itd.

Różne rodzaje dyspenserów

Wybierając urządzenie do taśmy klejącej zawsze trzeba zwrócić uwagę na to, że dyspensery występują w różnych wariantach. Dwa najpopularniejsze z nich, które zamówisz w naszej firmie, to:

  1. Model H11 – obsługuje taśmy klejące o szerokości maksymalnej do 48 mm.
  2. Model H22 – obsługuje taśmy klejące o szerokości maksymalnej do 72 mm.

Jeśli więc używasz w swojej działalności taśm pakowych z nadrukiem o różnej szerokości, w zależności od tego, co akurat wymaga klejenia, to najlepszym wyborem będzie zakup dwóch dyspenserów – na szczęście nie jest to duży koszt, a bardzo ułatwia codzienną pracę z taśmami pakowymi.

Dlaczego warto zainwestować w urządzenie do taśmy klejącej?

Jest co najmniej kilka powodów, dla których zakup dyspensera powinien być traktowany przez firmy jako konieczność, a nie fanaberia. Mamy tutaj oczywiście na myśli te firmy, które na co dzień intensywnie korzystają z taśm pakowych i zużywają je w bardzo dużej liczbie. Choć z boku może się wydawać, że ręczne odwijanie i cięcie taśmy nie jest niczym trudnym czy męczącym, to pozory mogą niestety mylić.

Poniżej znajdziesz 3 wybrane powody, które powinny Cię przekonać do zakupu urządzenia do taśmy klejącej:

  1. Wygoda – trudno nawet porównywać komfort pracy przy użyciu dyspensera z ręcznym odwijaniem i cięciem taśmy. To dwa skrajnie różne światy. Urządzenie do taśmy klejącej bardzo pomaga w pakowaniu przesyłek czy klejeniu kartonów.
  2. Oszczędność czasu – dzięki dyspenserowi można już zapomnieć o obcinaniu taśmy nożyczkami i równym przykładaniu jej do kartonu. To w oczywisty sposób skraca czas klejenia.
  3. Oszczędność taśmy klejącej – dyspenser zapewnia precyzję, dlatego minimalizujemy tutaj ryzyko marnowania taśmy pakowej.

Jak widzisz urządzenie do taśmy klejącej ma bardzo konkretne zalety, dlatego powinno jak najszybciej znaleźć się w Twojej firmie – zwłaszcza, jeśli masz sklep internetowy i codziennie przygotowujesz (lub Twoi pracownicy) dziesiątki czy setki paczek do wysyłki. Ten niepozorny sprzęt naprawdę bardzo ułatwi Ci pracę.

Urządzenie do taśmy klejącej w dwóch wariantach wymiarowych jest dostępne w naszej firmie – sprawdź na https://tasma-z-nadrukiem24.pl/dyspenser-do-tasmy-klejacej,p,8.

Możesz zamówić dyspenser wygodnie online, podobnie jak same taśmy pakowe – zarówno na kleju HOT MELT, jak i solventowym.

Pamiętaj, że zamawiając taśmy w tasma-z-nadrukiem24.pl projekt graficzny zawsze dostajesz GRATIS, nie płacisz nic za wysyłkę (od 360 sztuk) oraz możesz kupić jednorazowo np. tylko 72 sztuki taśm, bez konieczności robienia dużych zapasów. Obecnie czas realizacji zamówienia to tylko do 25 dni roboczych!

ZAPYTAJ
O WYCENĘ
więcej

PROJEKT
GRATIS

Wyślij nam logo,
zrobimy wizualizację.
To nic nie kosztuje!

PRODUKCJA
DO 15-25 DNI

do 15-25 dni roboczych.
Termin zależy od wybranego
nośnika taśmy

NAKŁAD
OD 72 SZTUK

Wyprodukujemy taśmy specjalnie
dla Ciebie już od 72 sztuk.

DOSTAWA
ZA DARMO

Od 360 szt.